Vakaro žvilgsnis

Želvytė-Daulenskienė, Birutė

Vakaro žvilgsnis

Vakaro žvilgsnis : [prisiminimai] / Birutė Želvytė-Daulenskienė. – Vilnius : Gelmės, 2021. – 163, [5] p.. – ISBN 978-609-8168-99-0.

Birutės Želvytės-Daulenskienės, buvusios „Vagos“ leidyklos redaktorės ir ilgametės Kultūros ministerijos Teatro skyriaus darbuotojos, prisiminimuose „Vakaro žvilgsnis“ – žmonės, kuriuos pažįsta ar pažinojo visa Lietuva, o ir ne tik. Taip jau sutapo, kad nepaprastai šilti, draugingi ir atviri Birutė ir jos vyras Mintautas Daulenskiai tapo ne tik artimais draugais, bet – kaip kai kurie kalbintieji prisipažino – beveik giminėmis daugeliui. Ne vieną priglaudė, dalijosi būstu, gelbėjo įvairiose gyvenimiškose situacijose, kartu augino vaikus, leido vasaras Daulenskių sodyboje Balandiškėse, pažinojo vieni kitų tėvus, kartu tuokė, laidojo, apverkė ir išleido į pasaulį. Kartu kūrė prisiminimus jau savo vaikams, anūkams.

Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, gimė ir ką tik trisdešimtmečio jubiliejų pasitikęs Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, kurio pirmuoju direktoriumi buvo paskirtas Mintautas Daulenskis. Tad nenuostabu, jog tarp Birutės ir Mintauto Daulenskių brangiausių, artimiausių žmonių buvo tokios iškilios asmenybės kaip Eimuntas Nekrošius (1952–2018), Vytautas Grigolis (1951–2006), Rimas Tuminas, Kostas Smoriginas, Kristina Kazlauskaitė, Algirdas Latėnas, teatrologas Juozas Pocius. Galiausiai, ruošiant knygą, prisiminimais pasidalijo ir šviesaus atminimo aktoriaus Vytauto Grigolio žmona Nijolė Grigolienė, dukra Goda Grigolytė, rež. Rimo Tumino žmona Inga Burneikaitė-Tuminienė, Kosto Smorigino žmona Dalija Brenciūtė. Knygoje „Vakaro žvilgsnis“ nemažai nuotraukų iš asmeninių archyvų.

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras