„Žodžiai apie knygą“

„Žodžiai apie knygą“

Šių metų kovo 14 dieną Rūdninkų kaimo bibliotekoje įvyko popietė, skirta Knygnešio dienai „Žodžiai apie knygą“. Rūdninkų kaimo bibliotekoje lankėsi Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos 9 ir 10 klasių mokiniai ir jų mokytoja Aleksandra Bojarin.
Popietės metu buvo papasakota, kaip biblioteka gauna knygas, kuo remiantis jos išdėstomos lentynose, kam reikalingas knygų katalogas ir t. t. Mokiniai su dideliu susidomėjimu apžiūrinėjo knygas, ieškojo įdomių knygų skaitymui namuose.
Tai pat, buvo minima, kad kovo 16 dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Knygnešystė – XIX a. Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų. Nors už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, tačiau knygos buvo platinamos itin sparčiai. Valdžios atstovai turėjo pripažinti, kad nesugeba kovoti su spaudinių sklidimu. Tad knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį. Buvo pristatyta paroda, kuri skirta Knygnešių dienai. Be to, paminėti garsiausi Lietuvos knygnešiai, tokie kaip: Jurgis Bielinis, Stanislovas Didžiulis, M. Jurgaitis, J. Kanclerius, S. Gimžauskas ir kiti.

Mokiniai bibliotekoje apžiūrinėjo parodas, skirtas Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir prancūzų poetui Viktorui Hugo. Susitikimo pabaigoje visus dalyvius bibliotekininkės pavaišino saldainiais ir sausainiais.

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras