„Verba muša, ne aš mušu...“

„Verba muša, ne aš mušu...“

Kartu su bundančiu pavasariu ateina ir Didžioji arba „Kančios“ savaitė, kuri prasideda Verbų sekmadieniu. Pagrindinis šios dienos simbolis – verba. Jos Lietuvoje nuo seno yra kelių rūšių: apeiginės, surištos iš gluosnio, kadagio ar kitų gyvų augalų šakelių, ir verbos, gaminamos iš džiovintų augalų. Daugelis atsimena pagrindinę Verbų sekmadienio tradiciją – plakimą pašventintomis verbomis.
Kovo 23 d. Tribonių bibliotekoje vyko popietė „Verba muša, ne aš mušu...“, kurioje dalyvavo mažieji skaitytojai. Popietės pradžioje bibliotekininkė papasakojo apie Verbų sekmadienio prasmę, tradicijas. Mokiniai sužinojo, kad tradicinė lietuvių verba – tai paprasčiausia kadagio puokštelė, pagyvinta tujos, išsprogusio gluosnio ar žilvičio šakele. Parsinešę iš bažnyčios verbą žmonės užkišdavo už paveikslo su šventųjų atvaizdu, laikydavo pagarbiai. Tačiau prieš tai namiškius smagiai verba pamušdavo sakydami: „Ne aš mušu, verba muša, būk laimingas, nuo visų ligų apgintas”.
Renginio metu vaikai kartu su bibliotekininkės pagalba kurė savo Verbą. Džiugu, kad mažieji svečiai pažadėjo Verbų sekmadienį nueiti į bažnyčią su savo surištomis verbomis, kad jas pašventintų. Grįžę namo, galės smagiai pamušti namiškius, sakydami: „Ne aš mušu, verba muša...“.

Biblioteka visiems
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras