Šv. Kazimiero papročiai atgijo Čiužiakampio bibliotekoje

 Šv. Kazimiero papročiai atgijo Čiužiakampio bibliotekoje

Kovo 3 d. 14:30 val. Čiužiakampio kaimo bibliotekoje vyko masinis renginys suaugusiems, skirtas Šv. Kazimiero dienai „Šv. Kazimieras mūsų globėjas“. Renginio pradžioje bibliotekininkė pasveikino visus susirinkusius ir papasakojo apie Šv. Kazimiero kilmės faktus, susietus būtent su Lietuva. Būtent Šv. Kazimieras yra pirmasis ir iki šiol vienintelis oficialiai Bažnyčios pripažintas lietuvių šventasis, nors apie tai dažnai žmonės net neprisimena. Žmonėms yra žinoma tai, kad Kaziuko mugės Lietuvoje vyksta kovo 4 dieną, taip pat, švenčiamas visų Kazimierų vardadienis. Būtent šią dieną mirė Šv. Kazimieras, kuriam sukako tik 25 metai, sirgęs džiova ir palaidotas Vilniaus Arkikatedroje. Daugiau faktų apie Šv. Kazimierą, šventumo įrodymus papasakojo renginio dalyvė Kazimira.Stanevič.
Be to, renginio metu paruošta Kaziuko mugės paroda, kurioje galima buvo pamatyti įvairiausių darbelių, padarytų savarankiškai. Anksčiau žmonės ruošdavosi Kaziuko mugei iš anksto, pindavo krepšius, iš medžio droždavo šaukštus, darydavo bačkas, kad turėtų ką parduoti arba nusipirkti reikalingų dalykų savo ūkiui. Dabar Kaziuko mugė, vykstanti Lietuvos turgavietėse, tapo visai kitokio pobūdžio, tačiau kaip ir ankščiau, parduodami patys reikalingiausi daiktai, pritaikyti šiuolaikinio žmogaus poreikiams. Renginio dalyviai papasakojo, ką jie prisimena, kaip jų šeimose buvo ruošiamasi šioms apeigoms bei dalijamasi apie Šv. Kazimiero dienos papročius. Daug emocijų atvykusiems į renginį sukėlė keturių renginio dalyvių demonstracija apie tai, kaip senovėje užsirišdavo skareles mūsų močiutės ir prosenelės važiuodamos į kasmetinę Kaziuko mugę. Nuotaikos praskaidrinimui puikiai tiko žaidimas su fantų išpirkimo užduotimis.
Pabaigoje, dalyvių laukė vaišių stalas su kava, arbata ir saldumynais. Visi renginio dalyviai išėjo pailsėję ir labai patenkinti.

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras