Saugesnio interneto savaitė Purvėnų bibliotekoje

Saugesnio interneto savaitė Purvėnų bibliotekoje

Vasario 7 – 8 dienomis Purvėnų bibliotekoje buvo minima Saugesnio interneto diena, skirta skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“.
Daugiausia dėmesio skirta mažiausiems lankytojams. Jie buvo supažindinti su saugaus elgesio virtualioje aplinkoje taisyklėmis, atsakinėjo į bibliotekininkės pateiktus klausimus apie saugų internetą, žiūrėjo edukacinį filmą „Katinėlis ir gaidelis“. Pasakų veikėjai, pateikti filmuke, išmokė pradinukus apsisaugoti nuo internete tykančių pavojų ir atsakingai bendrauti viešoje erdvėje. Prisiminę, kokie pavojai internete jų tyko ir kaip jų galima išvengti, sprendė testą „Ar esi saugus internete“. Geriausiai įveikti kliūtis sekėsi Robert Vaskan, Rafal Tichomirov, Ainoras Klasovskis, Monika Rutkovskaitė, Karolina Vaskan, Edyta Narkun, Edvin Jundo. Smagiausia užsiėmimo dalimi tapo žaidimas „Klaidūs interneto miškai“.
Su vyresniojo amžiaus moksleiviais buvo diskutuojama apie saugų elgesį internete. Bibliotekoje veikė informacinis stendas ir informacinių leidinių paroda „Saugus ir draugiškas internetas“, skirtas vaikams ir suaugusiems. Bibliotekininkė palinkėjo būti budriais ir atsakingais, įteikė visiems dalyviams dovanėles ir paragino būti mandagiems interneto erdvėje.

Purvėnų k. filialo vyr. bibliotekininkė Ana Vencius

Biblioteka visiems
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb