Lietuvos valstybės atkūrimo diena Purvėnų bibliotekoje

 Lietuvos valstybės atkūrimo diena Purvėnų bibliotekoje

Vasario 15 dieną Purvėnų išdavimo punkte vyko šventinė valandėlė „Mano šalelė – Lietuva“, kurioje dalyvavo Purvėnų pradinio ugdymo skyriaus 2-4 klasių moksleiviai ir ikimokyklinės grupės vaikai (mokytojos: Olga Gilizintdinova, Renata Jundo). Vasario 16-osios dienos proga, mokyklos erdvės pasipuošė pradinių klasių mokinių piešiniais ir iliustracijomis, dailyraščiais. Apie svarbius Lietuvai įvykius priminė parengtas teminis stendas. Moksleiviai pasakojo, ką jie jau žino apie Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kodėl ši diena minima būtent vasario 16-ąją, kaip ją mini mokykloje, šeimoje. Renginio metu buvo dainuojamos ir deklamuojamos lietuvių liaudies eilės. Dalyviai atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus apie Lietuvos valstybės simbolius, sostinę Vilnių, etnografinius regionus. Pasirodo, kad mokiniai sukaupę nemažai žinių apie savo gimtąją šalį.
Bibliotekoje eksponuojama piešinių paroda skirta Vasario 16-ajai, pavadinta „Lietuva mano šalis“, kurioje pristatyti mažųjų menininkų darbai. Parodoje dalyvavo bibliotekos lankytojai nuo 7 iki 14 metų amžiaus, taip pat Kalesninkų L.Narbuto gimnazijos trečios klasės mokiniai.
Vasario 21 d. bibliotekoje apsilankė Kalesninkų L.Narbuto gimnazijos trečios klasės mokiniai su mokytoja Renata Poliakova, jie apžiūrėjo ir aptarė piešinių parodą.
Renginio metu mokiniams buvo pasakojama apie ilgą ir nelengvą kelią, kurį nuėjo Lietuva iki nepriklausomybės atgavimo.
Noriu padėkoti visiems dalyvavusiems bibliotekos lankytojams, mokiniams bei mokytojoms. Visi konkurso dalyviai apdovanoti diplomais, saldumynais, nominuotieji – atminimo dovanėlėmis.

Vyr. bibliotekininkė Ana Vencius

Biblioteka visiems
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb