Veidoskaita : praktinis vadovas

Sadauskas, Žydrūnas

Veidoskaita : praktinis vadovas

Veidoskaita : praktinis vadovas / Žydrūnas Sadauskas. – [Mažeikiai] : [Skanios knygos] ; Kaunas : Ž. Sadauskas, 2020. – 256 p.. – ISBN 978-609-96155-1-6.

Pagrindiniai knygos "Veidoskaita. Praktinis vadovas" tikslai yra du: pirmasis ir tikriausiai svarbiausias - padėti tau atrasti save ir savo vietą šiame pasaulyje, antrasis - padėti geriau suprasti kitus. Ši knyga tau padės suvokti, kad visi žmonės yra skirtingi, ir kiekvieną iš mūsų motyvuoja skirtingi dalykai. Gamtoje (kalbu apie gyvūnus) viskas labiau standartizuota. Gyvūnų pasaulyje stipriausias patinas beveik visada yra grupės vadas - jis vadinamas „alfa patinu“. Tarp žmonių vyrauja kur kas didesnė įvairovė, tačiau būtent ji ir yra geras būdas atskirti mus vieną nuo kito.

Šioje knygoje "Veidoskaita. Praktinis vadovas" taip pat sužinosi, kaip pačiam išsiaiškinti tai, ką vadiname „rasti savo auksinį kelią“. Auksinis kelias - tai tavo misija šiame gyvenime. Žodžio „misija“ neturėtumėte suprasti kaip kažką privaloma padaryti. Tavo gyvenimo misija - tai tavo talentų ir polinkių, kurie jau yra tavo charakteryje, visuma, lemianti tavo veiklos kelią. Išsiaiškinęs šį kelią, tu dar nežinosi savo profesijos, nes kiekvienam tinka daug profesijų. Jeigu tavo gyvenimo kelias yra „Dalintis savo širdimi!“, tuomet profesijos, kurios tau tinka, yra pačios įvairiausios - nuo darželio auklėtojo iki gydytojo. Esminis dalykas, kurį jau turėjai pastebėti, yra tas, kad kiekvienas iš mūsų vienoje ar kitoje srityje yra gabesnis nei kiti. Taip pat turėjai pastebėti, kad vienas stiprus fiziškai, kitas - silpnesnis, trečias gabus matematikai, o kai ketvirtas pradeda pasakoti istoriją, jos klausantis realybė išnyksta.

Kitas svarbus dalykas, kurį turėtumėte žinoti, - žmogaus gyvenimas skirstomas į du etapus. Pirmasis etapas - iki 30 metų, kai tu dar mokaisi gyventi. Metodikos pradininkai jį dar vadina „mamos veido“ periodu, kurį tėvų įtaka tau yra didžiausia. Kaip tai veikia tavo gyvenimą, kodėl tame etape dažnai klysti, kokie charakterio blokai tuomet susiformuoja, sužinosi perskaitęs mano knygą „Vaikystės šešėliai“. Joje taip pat rasi atsakymus ir praktinius patarimus, kurie padės išspręsti vaikystės problemas ir leis labiau džiaugtis suaugyste. Antrasis etapas prasideda nuo 30 metų, kai iškyla pagrindiniai klausimai: kas aš esu ir ko aš iš tikrųjų noriu. Tiksliau tariant, pirmasis etapas yra savotiškas rinkimo, gal labiau mokymosi laikotarpis, o antrasis siejamas su davimu, įdomus pastebėjimas iš mano praktikos: jeigu pirmojo etapo pamokos neišmoktos, antrasis etapas dažniausiai vėluoja arba net niekada neateina. Iš esmės tai būtų nelaimingo žmogaus formulė. Jeigu laikai šią knygą rankose, aš nuoširdžiai tikiu, kad tu esi tas, kuris yra pasirengęs davimo etapui!

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras