Džentlis pajūryje

Hunter, Alan

Džentlis pajūryje

Džentlis pajūryje : detektyvas / Alan Hunter ; iš anglų kalbos vertė Margarita Vilpišauskaitė. – Vilnius : Briedis, 2019 (Vilnius : Standartų sp.). – 357, [1] p. ; 18 cm. – (Detektyvų serija, ISSN 2351-7360). – ISBN 978-9955-26-676-1

Anglų rašytojo Alano Hunterio detektyvų serijos apie inspektorių Džordžą Džentlį knyga „Džentlis pajūryje“ įtrauks ir sužavės visus detektyvų mėgėjus. O pagrindinis veikėjas daugeliui pažįstamas iš to paties pavadinimo serialo. Visą pasaulį papirkusios inspektorius Džentlio istorijos, kurias galima stebėti ir TV ekranuose, pagaliau pasiekia ir Lietuvos skaitytojus. Pirmą kartą 1956 metais pasirodžiusi knyga „Džentlis pajūryje“ buvo antroji iš inspektoriaus Džentlio serijos, tačiau iki šiol neprarado savo žavingo britų detektyvams būdingo subtilumo, humoro ir išskirtinės atmosferos. Kai inspektorius Džentlis atvyko į pajūrio kurortą, vadinamoji „paplūdimio žmogžudystė“ jau buvo pagrindinė atostogautojų pokalbių ir žiniasklaidos straipsnių tema. Britų pajūrio kurorte, pačiame atostogų sezono įkarštyje galima tikėtis rasti pasivaikščiojimams skirtą takelį ir prieplauką, gal keletą asiliukų, juokingų kepurių, cukraus vatos ir vaikų, statančių smėlio pilis. Paplūdimyje galima rasti daugybę gulinčių kūnų, tačiau dažniausiai jie būna gyvi… tik ne šį kartą. Niekas nesitikėjo čia rasti nuogo subadyto kūno, gulinčio ant smėlio. Vyriausiasis inspektorius Džentlis iškviečiamas ištirti nerimą keliančią žmogžudystę. Byla turi būti užbaigta kuo greičiau, kad susirūpinę atostogautojai atgautų ramybę ir galėtų toliau tingiai leisti dienas pajūryje. Niekas nenori galvoti, kad kažkur vaikšto žudikas maniakas. Džentlis susiduria su netikėtais sunkumais besiaiškindamas ne tik kas yra žudikas, bet ir bandydamas atskleisti aukos tapatybę. O galiausiai, kas žino, kur ir kada gali įvykti dar viena žmogžudystė?

Knyga „Džentlis pajūryje“ – intriguojantis ir britiško humoro nestokojantis pasakojimas – lengvas ir įtraukiantis į nepaprastą inspektoriaus Džentlio kasdienybę bei dar labiau atskleidžiantis pagrindinio personažo charakterį.

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras