Dykumų aušra

Dirie, Waris

Dykumų aušra

Dykumų aušra : [bestselerio „Dykumų gėlė“ tęsinys] / Waris Dirie ir Jeanne D'Haem ; iš anglų kalbos vertė Ugnė Gudaitytė. – Vilnius : Alma littera, 2024 (Gargždai : ScandBook). – 250, [6] p. – ISBN 978-609-01-5775-6 (įr.)

Tarptautiniu bestseleriu tapusios knygos „Dykumų gėlė" autorės gyvenimo istorijos antroji dalis „Dykumų aušra“. Waris Dirie pirmoji išdrįso prabilti apie lyties organų žalojimą Afrikoje ir pasidalijo asmenine patirtimi. 1997 metais ji tapo Jungtinių Tautų ypatingąja ambasadore ir prisidėjo prie kovos su mergaičių apipjaustymu visame pasaulyje. Nors Waris Dirie pabėgo iš Somalio, ji niekada nepamiršo, iš kur yra kilusi. Bado ir prievartos kupinas gyvenimas, kur moterys neturi balso, vos nepasiglemžė jos pačios, bet kartu jis suteikė stiprybės ir atsparumo likimo smūgiams. Drąsi, atkakli, pajuokauti nevengianti moteris po dvidešimties metų pagaliau grįžta į Somalį aplankyti artimųjų, bet visų pirma ją gena motinos ilgesys.

Ši knyga yra Waris sugrįžimo istorija ir nepaneigiamas įrodymas, kad galima ką nors labai mylėti, bet drauge išsaugoti teisę kovoti su mylimo žmogaus ydomis. „Dykumų aušra“ – tai pasakojimas apie sugrįžimą namo.

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras