Blyški ugnis

Набоков, Владимир Владимирович

Blyški ugnis

Blyški ugnis : [romanas] / Vladimir Nabokov ; iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys ir Kornelijus Platelis. – Vilnius : Rara, 2022 ([Vilnius] : Petro ofsetas). – 282, [3] p. ; 21 cm ISBN 978-609-8306-16-3

Knygoje „Laiko jungtys“ skelbiami interviu ir straipsniai apima daugiau nei trisdešimties metų laikotarpį, tad juose neišvengiamai ryškėja laikotarpio ženklai. Jiems būdingas fragmentiškumas, galbūt tam tikras neišbaigtumas, tačiau daugelyje interviu išlieka autentika, jie tampa tam tikru dinamiško laikotarpio dokumentu. Tokia nuostata ir paskatino surinkti interviu ir išleisti atskira knyga. Trūkinėjanti mūsų atmintis, nuolatinis skubėjimas ryškina ir tai, kad iki šiol per mažai pažįstame išeivijos kultūros lauką, jo gyvybingumo aplinkybes.
Iš šio poreikio radosi mokslo populiarinimo straipsnių, kuriuos pastaraisiais metais skelbiau periodikoje. Likimas suteikė galimybę pažinti, bendrauti ir bendradarbiausi su daugeliu išeivijos rašytojų, literatūros kritikų, kultūros asmenybių. Ši Dalios Kuizinienės knyga „Laiko jungtys“, savaip sujungianti praeitį ir dabartį, išryškina paraleles ir skirtumus.

Biblioteka visiems
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras