„Žvilgsnis į šiuolaikinę biblioteką!”

„Žvilgsnis į šiuolaikinę biblioteką!”

„Patys geriausi mūsų darbai yra tie,
kuriuos dirbame gera valia ir su įgimtu polinkiu.”
Šarlis Luji Monteskje

2017 m. lapkričio 29 ir 30 dienomis, Eišiškių miesto Vaikų bibliotekoje vyko Eišiškių gimnazijos 6b ir 7a klasių mokinių supažindinimas su bibliotekininko profesija. Pirmą dieną apsilankė mokiniai iš 6b klasės, kartu su mokytoja Karina Jusevič, o antrą - mokiniai iš 7a klasės su mokytoja Zenona Minakovska. Visus pasitiko bibliotekos darbuotojos Rita Dovsevičienė ir Liliya Hirdziyeuskaya. Lankytojų pagrindinis apsilankymo tikslas - daugiau sužinoti apie biblioteką ir bibliotekininko profesiją iš pačių bibliotekininkų lūpų.
Kadangi dažnai kyla klausimas „koks bibliotekininko vaidmuo visuomenėje šiandien?“ mokiniai panoro pabandyti praverti šio pasaulio duris ir žvilgtelėti iš arčiau į biblioteką ir jos darbuotojus – bibliotekininkus. Mokytojos Karina Jusevič ir Zenona Minakovska paprašė supažindinti vaikus su šia profesija, nes dėl žinių stokos, dažnai neįvertinamas jų darbas ir prilyginamas prie lengviausių. Vaikai mano, kad bibliotekininko darbas paprastas ir ramus, darbuotojai sėdi jaukioje patalpoje, priima arba išduoda knygas, užpildo formuliarą.
Mūsų biblioteka yra atvira, novatoriška ir draugiška skaitytojui, atlieka ne tik dokumentų kaupimo, saugojimo, informacijos sklaidos funkcijas, bet teikia kokybišką informacinį aptarnavimą. Stengiamasi sudominti jaunimą, pritraukti naujų skaitytojų, diegiamos naujausios technologijos.
Bibliotekos skaitytojai užeina į bibliotekos patalpą, mato tūkstančius įvairiaspalvių, įvairių formų ir dydžių knygas, eina tarp lentynų, kur knygos tvarkingai surikiuotos pagal pavadinimus, temas, autorius. Išsirinkę skaitinį, lankytojai eina prie staliuko, kur sėdi bibliotekininkė.
Kiek kruopštaus darbo įdėta tam, kad bendravimo procesas su knyga Jums, mieli skaitytojai, būtų lengvas, teiktų malonumą. Tačiau pats bibliotekininko darbas yra nematomas. Kiekvieną dieną kruopščiai tvarkomos knygos, jų aprašymai įvedami į elektroninius katalogus. Svarbu yra bendrauti su skaitytojais, draugauti su vaikais, padėti studentams, mokyti lankytojus kaip susirasti informaciją, kurti duomenų bazes, interneto svetaines. Vedami nuotoliniai kursai, tvarkoma bibliotekos patalpa, rengiami renginiai ir t.t.
Taigi, į klausimą „koks yra šiuolaikinis bibliotekininkas?“, galima atsakyti, kad tai - informacijos specialistas, kultūros darbuotojas, kompiuterinių technologijų specialistas, psichologas, pedagogas ir draugas.
Mokiniai įdėmiai klausėsi, su kokia meile Rita Dovsevičienė pasakojo apie savo kasdien atliekamą darbą. Vėliau vaikai bibliotekininkams uždavė juos dominančius klausimus. Išgirdus atsakymus, mokiniai bei mokytojos sužinojo daug naujos ir naudingos informacijos.
Rita Dovsevičienė paprašė mokinių, kad jie pagalvotų apie senyvo amžiaus vienišus žmones. Jeigu turi tokių pažįstamu, kad padovanotų jiems kokį atviruką, kad nors per Šventas Kalėdas jie galėtų pasijusti reikalingi ir juos apgaubtų šventinė nuotaika.
Pabaigoje visi padėkojo bibliotekos darbuotojoms už jų darbą ir pažadėjo, kad bibliotekoje lankysis dažniau.
Bibliotekininkės nuoširdžiai dėkoja Eišiškių gimnazijos ir Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos mokytojoms už bendradarbiavimą.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb