„Vilniaus įkūrimo legenda – Gedimino sapnas“

„Vilniaus įkūrimo legenda – Gedimino sapnas“

2017 metų spalio 27 dieną Eišiškių miesto Vaikų bibliotekos darbuotojai kartu su St. Rapolionio gimnazijos ketvirtokais, kuriuos atlydėjo vyr. pradinių klasių mokytoja Liliana Talmontienė, pravedė popietę „Vilniaus įkūrimo legenda – Gedimino sapnas“. Popietė skirta Piliakalnių metams paminėti.
Viskas prasidėjo Eišiškių piliakalnyje, vietinių gyventojų pavadintame „Majakas“. Lilijana Talmontienė trumpai papasakojo vaikams šio piliakalnio istoriją, o Rita Dovsevičienė papasakojo, kiek Lietuvoje yra pilių ir piliakalnių, apie piliakalnių svarbą.
Po to, popietė tęsėsi Eišiškių Vaikų bibliotekos patalpose, kur bibliotekos darbuotoja, Rita Dovsevičienė, supažindino mokinius su Vilniaus įkūrimo legenda, papasakojo kunigaikščio Gedimino biografija, taip pat pristatė kitus Lietuvos piliakalnius.
Tuo tarpu bibliotekininkė Liliya Hirdziyeuskaya supažindino mokinius su bibliotekininkų darbo pobūdžiu. Mokiniai atnešė savo darbelius ir piešinius konkursui „Lietuvos piliakalniai“, skirtam Piliakalnių metams paminėti.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb