„Sausų kvepalų“ gamybos pamoka

„Sausų kvepalų“ gamybos pamoka

2018 m. spalio 9 d. Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vartotojai linksmai ir įdomiai praleido laiką išbandydami kvapų terapiją, kurios metu savarankiškai sukūrė unikalius natūralius kvepalus. Užsiėmimo pradžioje dalyviai išklausė teorinę dalį apie kvepalų gamybą – kvapų maišymą.
Kokie gali būti kvepalai ir kuo jie skiriasi susirinkusiems papasakojo lektorė, kuri pristatė šio meno atsiradimo istoriją. Neabejotinai visi nekantravo pamatyti kaip viskas vyksta praktiškai, tad lektorė, toliau tęsdama savo pasakojimą, pademonstravo visus esamus kvapus. 
Užsiėmimo metu visi kartu išbandė kvepalų formulę. Gamybos procesas buvo smagus – į stiklinę su specialiu, bekvapiu aliejumi, dėjo bičių vaško, išmaišė karštame vandenyje, kol visa masė ištirpo. Tuomet, lašino skirtingus eterinius aliejus, naudojamus natūralių kvepalų gamyboje. Taip dalyviai rinkosi sau tinkamiausią kvapą. 
Renginys ne tik praplėtė akiratį, suteikė gerų emocijų dozę, bet ir davė išliekamosios vertės – kiekvienas namo grįžo su asmeniniais kvepalais.

 
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb