Pokalbių valandėlė vaikams „Mano geriausias draugas“

Pokalbių valandėlė vaikams „Mano geriausias draugas“

2017 m. spalio 17 d. Purvėnų bibliotekoje vyko pokalbių valandėlė vaikams „Mano geriausias draugas“, skirtas pasaulinei gyvūnijos dienai.
Šią dieną vaikai atėjo ne vieni, o su savo mylimais augintiniais. Renginio metu jie susipažino su gražiu gyvūnų pasauliu ir jo įvairove. Bibliotekininkė papasakojo šios dienos atsiradimo istoriją pasaulyje ir Lietuvoje. Pasaulyje gyvūnijos dieną pradėta švęsti nuo 1931 m., o Lietuvoje nuo 2000 m.
Bibliotekoje tuo metu buvo parengta vaikiškų knygų paroda „Mūsų mažieji draugai“ iš kurios, renginio pabaigoje, visi norintys galėjo išsirinkti knygą apie savo augintinį. Vaikams buvo skaitomas Petro Cvirkos apsakymas „Rainiukai “, labai sudominęs klausytojus. Šiame apsakyme pasakojama kaip vaikai išgelbėjo kačiukus, apie jų gerumą ir meilę gyvūnams. Po to, kiekvienas renginio dalyvis pasakojo apie savo mylimiausius bei prižiūrimus naminius gyvūnėlius – kačiukus, šunis, triušius, papūgas ir jūrų kiaulytes. Be to, veikė piešinių bei nuotraukų „Mano geriausias draugas“ paroda, sudaryta iš vaikų atneštų piešinių ir nuotraukų apie gyvūnus. Visi aktyviai spėliojo mįsles apie gyvūnus, noriai dalinosi patarimais apie naminių gyvūnų priežiūrą ir pasakojo įdomius vykius iš savo augintinių gyvenimo.
Už aktyvų dalyvavimą renginyje, susirinkusieji gavo dovanų puodelį su mylimo gyvūno atvaizdu ir saldumynų, visą tai rėmė Daugidonių seniūnaitis Jurijus Vencius.
Visi renginio dalyviai pritarė bendrai priimtai nuomonei, kad reikia mylėti savo augintinius, tada jie atsakys mums su meile ir atsidavimu.

Vyr. bibliotekininkė Ana Vencius

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb