„Knygų šventė“

„Knygų šventė“

Balandžio 21 dieną Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Jančiūnų filiale buvo paminėta Knygos ir autorinių teisių diena.
Šventėje dalyvavo Šalčininkų rajono viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Olga Kijakovska, Tribonių filialo vyr. bibliotekininkė Ilona Jasinska, Butrimonių seniūnijos seniūnė Vanda Belska, Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos direktorė Teresa Savel, Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos bibliotekininkė Marija Paliul, Jančiūnų universalaus daugiafunkcio centro direktorė Nijolia Voitkevičienė, Jančiūnų laisvalaikio salės vedėja Stanislava Čechovičenie, Jančiūnų kaimo bendruomenė bei ištikimi bibliotekos lankytojai.
Jančiūnų filialo vyr. bibliotekininkė Irena Jezulevič papasakojo Jančiūnų kaimo bibliotekos atidarymo istoriją, pristatė kas tai yra biblioteka ir kokią funkciją ji atlieka žmogaus gyvenime.
Šventės metu buvo pristatyti konkurso „Knyga mano draugas“ dalyvių kūriniai, kurių autoriai yra Tomaš Voitkevič, Demjan Rus, Violeta Savel. Tarp bibliotekos lankytojų yra ir vietinių poetų, tai Teresa Ruslevič ir Irena Siniavska. Tą dieną jos turėjo galimybę pristatyti bendruomenei savo eilėraščius. Visi konkurso dalyviai gavo Padėkos raštus.
Jančiūnų biblioteka jau daug metų bendradarbiauja su Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos biblioteka. Gimnazijos mokiniai kartu su bibliotekininke M. Paliul kasmet atvyksta į bibliotekos renginius. Šiemet svečiai pristatė knygą, pasakojančią apie Aną Krepštul ir jos kūrinius.
Jančiūnų UDC auklėtiniai taip pat noriai lanko biblioteką ir dalyvauja įvairiuose renginiuose. Šios šventės metu ikimokyklinio amžiaus vaikai pristatė eiliuoto kūrinio muzikinę inscenizaciją ir šoko šokį su laikraščiais.
Šventės pabaigoje visi aktyviausi bibliotekos skaitytojai buvo apdovanoti Padėkos raštais.

Jančiūnų bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Irena Jezulevič

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb