Augame kartu su eilėraščiu

Augame kartu su eilėraščiu

Liepos 24 d. Purvėnų bibliotekoje vyko garsinis poezijos skaitymas, skirtas vaikams „Augame kartu su eilėraščiu”.
Į renginį susirinko įvairaus amžiaus vaikai, vyresnieji atsivedė savo mažuosius broliukus, sesutes, o šie savo draugus. Renginio pradžioje buvo trumpai papasakota apie rašytojų kūrybą bei svarbiausius jų gyvenimo įvykius. Pristatyti labiausiai žinomų poetų rinkiniai, parašyti lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis. Taip pat, bibliotekoje paruošta knygų paroda. Bibliotekininkė pasiūlė jauniesiems skaitytojams išsirinkti labiausiai patinkančias knygas skaitymui.
Bibliotekininkė kartu su vaikais skaitė eilėraščius, lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis, kuriuos sukūrė tokie autoriai, kaip: Z. Gaižauskaitė, J. Avižius, J. Nekrošiaus, S. Nėris, J. Degutytė, K. Čukovskis (rus. K. Чуковский), A. Barto, V. Majakovskis (rus. B. Maяковский), S. Jeseninas (rus. С. Есенин), S. Maršakas (rus. С. Маршак), A. Puškinas (rus. А. Пушкин), M. Konopnicka, J. Bžechva (lenk. J. Brzechwa).
Vaikai dėmesingai ir su dideliu malonumu klausėsi kūrybos, juokėsi ir pergyveno kartu su eilėraščių veikėjais. Vieniems tai buvo pažįstami eilėraščiai iš vaikystės, o kiti juos išgirdo pirmą kartą. Po to, vaikai piešė literatūrinius personažus. Susirinkusieji draugiškai įsijungė į žaidimą, aiškiai ir greitai atsakinėjo į pateiktus klausimus, tuo pačiu parodydami, kad jie mėgsta ir noriai skaito knygas. Pabaigoje visi renginio dalyviai nusifotografavo prisiminimui.

Vyr. bibliotekininkė Ana Vencius

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb