Aš irgi noriu skaityti!

Aš irgi noriu skaityti!

„Pasaulis yra graži knyga, bet ji nelabai padeda tam, kuris nemoka skaityti.“
K. Goldonis

Knygos – kelias, kuris mums padeda susigrąžinti prarastą pusiausvyrą, ramybę ir laimę. Jos teikia stiprybės: moko pažinti vienumą, atsikratyti baimių, abejonių, sąmyšio ir bejėgiškumo jausmo ir kviečia ieškoti kelio į autentišką save, džiaugtis malonumais. Taip, jos moko mus gyventi ir mylėti visa širdimi. O kur yra knygų karalystė? Tai – biblioteka, o būtybės – knygos.

2017 m. lapkričio 29 d. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 1 klasės mokiniai, kartu su mokytoja Virginija Mikelevičienė, atėjo į Eišiškių miesto Vaikų biblioteką, kur juos pasitiko bibliotekos darbuotojos Rita Dovsevičienė ir Liliya Hirdziyeuskaya.
Pirmokai atėjo tam, kad susipažintų su biblioteka ir knygomis. Bibliotekininkės supažindino jaunuosius lankytojus su bibliotekoje galiojančiomis taisyklėmis, paaiškino kaip yra paskirstytas knygų fondas. Iš anksto buvo paruoštos kelios, skirtingo dydžio ir skirtingomis temomis parašytos knygos, kurias vaikai galėjo pavartyti ir apžiūrėti. Mokytoja Virginija Mikelevičienė paprašė vaikų perskaityti po porą žodžių, o kam buvo sunku, padėjo skaityti skiemenimis. Buvo labai įdomu išgirsti pirmus žodžius iš vaikų, dar tik pradedančių skaityti.
Tampa įprasta, kad bibliotekoje per susipažinimą su naujais skaitytojais yra edukacinė valandėlė. Šį kartą bibliotekos darbuotojos paruošė vaikams užduotį - nuspalvinti atvirukus, kuriuose pavaizduotas Senelis Šaltis.
Pabaigoje mokytoja su pirmokais padėkojo bibliotekos darbuotojoms už įdomų supažindinimą su biblioteka ir joje esančia knygų karalyste.
Tikimės, kad vaikus sudomino bibliotekos knygų įvairovė ir ateityje jie tikrai su mielu noru lankysis bibliotekoje ir skaitys knygas.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb