Žiema

Smith, Ali (Smit, Ali)

Žiema

Žiema : [romanas] / Ali Smith. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2019]. - 315, [1] p. ; 22 cm. - ISBN 978-609-480-115-0 (įr.)

 

Žiema mus moko išlikti. Žiemą išryškėja anksčiau nepastebėti dalykai. Žiemą pasiekiame tą metų tašką, kai, nepaisydami tamsos ir šalčio, teikiame kitiems gerą valią, – truputis prabangos prieš mus nusistačiusiame pasaulyje.

Vieniša Sofija, buvusi sėkminga verslininkė, mieliau būtų klasikinės istorijos herojė. Istorijos, kurioje kraštovaizdžiu iš lėto slenka sniegas ir ore neplūduriuoja nuo kūnų atskirtos galvos. Tačiau Sofijos istorija kitokia. Jai rodosi nebūti dalykai. Kaip ir jos aplankyti per Kalėdas atvykusiam sūnui Artūrui. Jis, susipykęs su savo mergina Šarlote, sumokėjo kroatei Liuksei, kad ši praleistų su juo tris šventines dienas, apsimesdama jo buvusiąja.Prie svečių prisijungia ir Sofijos sesuo, racionalioji Airisė. Nebūti dalykai? O, kaip puikiai apibūdinta, kas yra menas, sako ji.Didžiuliame Sofijos name Kornvalyje susitinka keturi skirtingi žmonės. Ar jiems visiems pakaks jame vietos?

„Žiema" – antroji metų laikams skirto knygų ketverto dalis (pirmoji, „Ruduo", lietuviškai pasirodė 2018 m.). Šį romaną Metų knyga nominavo tokie leidiniai kaip „The Times", „Guardian", „Observer", „Daily Telegraph", „Evening Standard", „New York Times". Kūrinys buvo įtrauktas į „The British Book Award" trumpąjį sąrašą.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb