Uždraustosios Kinijos paslaptys

Bukelskytė, Vaiva

Uždraustosios Kinijos paslaptys

Uždraustosios Kinijos paslaptys / Vaiva Bukelskytė. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2019]. - 270, [2] p. : iliustr. ; 21 cm. - ISBN 978-609-484-013-5

 

Apie egzotišką ir tiesiog kitokią šalį – Kiniją – sklando daug mitų, tačiau Vaiva Bukelskytė nusprendė juos ne šiaip patikrinti, o išbandyti savo kailiu. Knygoje „Uždraustosios Kinijos paslaptys autorė atskleidžia netikėčiausių faktų apie tolimą šalį ir jos žmones.

V. Bukelskytė tikina nuo mažų dienų jautusi keistą, nepaaiškinamą trauką Kinijai. Ją domino šalies tradicijos, kultūra, paveldas. Todėl vieną dieną sumaniusi keisti gyvenimą ir išvykti svetur, ji net nesvarstė, kokią šalį rinktis. Kinija buvo natūralus atsakymas, nors daugeliui ir nelabai suprantamas.

Knygoje „Uždraustosios Kinijos paslaptys“ autorė vis dėlto bando atsakyti tiems, kurie jos dažnai klausia, kodėl ji pasirinko būtent šią šalį ir siūlo susipažinti su tolima, visiškai kitokias nei europietiškos tradicijas puoselėjančia Kinija. V. Bukelskytė Kinijoje praleido ne vienus metus ir per tą laiką pažino šios šalies kultūrą, susipažino su jos gyventojų gyvenimo ir bendravimo būdais. Knygoje „Uždraustosios Kinijos paslaptys“ ji pasakoja apie pačius įdomiausius kultūrinius skirtumus, atskleidžia verslo etiketo paslaptis, kurios tikrai bus naudingos visiems, siekiantiems plėtoti verslą šioje sparčiai augančioje šalyje.

Daugybė įdomybių apie kinų virtuvę, kurią jau spėjo pamėgti kitų šalių gyventojai, visa tiesa apie tradicinę kinų mediciną ir, žinoma, autorės atrinktų įspūdingiausių lankytinų vietų sąrašas – visa tai knygoje „Uždraustosios Kinijos paslaptys“. Taip pat rasite informacijos apie kinų šventes, papročius, simbolius, Kinijos istoriją. V. Bukelskytė intriguoja skaitytojus ir žada, kad knygoje jie ras atsakymus į net labiausiai šokiruojančius klausimus apie Kiniją. Pavyzdžiui, kodėl prie kinų nereikėtų šnirpšti nosies? ar šuo kinams yra draugas, ar maistas? ką reiškia, jeigu kinai dviem pirštų krumpliais pabeldžia į stalą? ir t.t. Kinijoje įprasta, kad moterys nešvenčia savo 30-ojo gimtadienio, o vyrai nepraleidžia moterų pirmų pro duris – kodėl taip yra? Ir kaip šalies gyvenimą pakeitė prieštaringai vertinama vieno vaiko politika?

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb