Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė

Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė

Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė = Tikšanās: mākslinieces Sofija Romere un Anna Romere = The meeting: artists Zofia Romer and Anna Römer : parodos katalogas [2019–2020, Šiauliai, Rėzeknė] / [sudarytoja Odeta Stripinienė]. - Šiauliai : Šiaulių „Aušros“ muziejus, 2019. - 191, [1] p. : iliustr., portr. ; 27 cm. - ISBN 978-9986-766-63-6

Tarptautinė paroda Chaimo Frenkelio viloje "Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė", parengta iš Šiaulių "Aušros" ir Latga­los kultūros ir istorijos (Rėzeknė, Latvija) muziejų rinkinių.

Tremtis, emigracija, laikas pasiglemžė didžiąją dalį dailininkių kūrinių: išsibarstė po įvairias šalis, pražuvo ar buvo sunaikinti. Mėgstamos abiejų dailininkių temos  šeimos ir vaikų portretai, dvarų, kuriuose gyveno, interjerai ir peizažai, valstiečių portretai ir kasdienybė. Sofija tapė aliejumi, akvarele, piešė pieštuku ir pastele. Ona tapė tik akvarele. Dailininkių kūrybos pagrindinai žanrai – portretas, peizažas, natiurmortas.

Parodos katalogas „Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė“ – tai puiki proga susipažinti, prisiminti ir atrasti garsios Römerių giminės iškilias dailininkes. Jos paliko gilų pėdsaką Lietuvos meninėje kultūroje, yra itin svarbios ir reikšmingos atkuriant kai kuriuos primirštus ar visai nežinomus kultūros istorijos faktus.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb