Minčių žvėrynas

Tombak, Eva

Minčių žvėrynas

Minčių žvėrynas / Eva Tombak. - [2-oji papild. laida]. - Vilnius : Vaga, 2020. - 374, [2] p.. - ISBN 978-5-415-02594-7

 

Autorė knygoje „Minčių žvėrynas“ supažindina mus su mintimis – išskirtinėmis ar bendromis visiems žmonėms, ji veda savotiškais minčių labirintais ir padeda suvaldyti ten šurmuliuojantį tikrą zoologijos sodą.

Kasdien žmogus patiria apie 50–70 tūkstančių minčių. Tai milžiniškas emocinis ir fizinis krūvis. Kai kurių minčių mes tiesiog nepastebime, jos eina ir praeina, nesukeldamos jokio rezonanso, neįkvėpdamos jokio veiksmo. Kitos mintys užsilieka mumyse, kartojasi ir mes patys sąmoningai prie jų grįžtame. E. Tombak vadina save minčių medžiotoja. Ji stebi mintis ir jų judėjimą, moko atsikratyti nereikalingomis ir rasti būtinas. Tai savotiškas žvėrelių dresavimas – mintys turi paklusti jų savininkui.

Knyga „Minčių žvėrynas“ giliai ir nuoširdžiai fiksuoja ir apmąsto mintis, emocijas, žodžius ir veiksmus. Autorė kalba apie rašymo meditaciją ar net savo mirties inscenizaciją. Mintys kaip ir patys žmonės nuolat varijuoja tarp žiaurumo ir nekaltybės, sentimentalumo ir atskalūniškumo, meilės ir netekčių.

„Minčių žvėrynas“ – tai teorinis ir praktinis vadovas visiems, norintiems rasti, pažinti ir išmokti bendrauti su savo minčių žvėrimis. E. Tombak tikina, kad juos įmanoma išdresiruoti – suvaldyti, prireikus nutildyti, o vėliau vėl prikelti pokalbiui.

Biblioteka visiems
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb