Melas, melas, melas

Parks, Adele

Melas, melas, melas

Melas, melas, melas : [romanas] / Adele Parks. - Kaunas : Jotema, [2020]. - 383, [1] p. ; 22 cm. - ISBN 978-9955-13-869-3 (įr.)

 

„Melas melas melas“ yra jau devyniolikta „Sunday Times“ bestselerių autorės Adele Parks knyga. Sakoma, kad ant jos turėtų būti klijuojami lipdukai su užrašu “Gresia priklausomybė, negalėsite atsitraukti!“

Giliai įkvėpkite! „Melas melas melas“ yra tarsi greitai lekiantis traukinys su visiškai netikėtais posūkiais ir nežinoma galutine stotele. Romanas nagrinėja tamsiausius santykių kampus. Tai įtaigus pasakojamas apie santuoką ir jos paslaptis.

Niekam nekyla abejonių, kad pradinės mokyklos mokytojos Deizės ir interjero dizainerio Saimono santuoka yra puiki. Po ilgų nesėkmingų bandymų jie sulaukia dukters ir jos atėjimas į šeimą yra tarsi paskutinė trūkstama harmoningo pasaulio detalė. Laiminga trijų asmenų šeima.

Nieko tokio, kad Saimonas kartais geria per daug – Deizė žino, kad taip jis nuleidžia garą. Tiesa, nežino, kad vyras turi paslaptį, kuri verčia jį gerti daug daugiau. Viskas kontroliuojama. Iki vieno lemtingo vakarėlio, kuris pakrypsta netinkama linkme ir Saimonas atsiduria kalėjime. Laimingas mažytės šeimos gyvenimas jau niekada nebus toks pats. Tobula santuoka ima byrėti.

„Melas melas melas“ – itin taiklus pavadinimas. Romane, kaip niekada daug paslapčių. Vienos jų plaukioja pačiame paviršiuje ir tarsi prašosi būti surastos, kitos – paslėptos kuo giliau. Knygoje nagrinėjamos tamsios temos ir nepaisant didelio tempo, skaityti ją nebus labai lengva.

Adele Parks giliai neria į rimtas problemas: žlungančią santuoką, nevaisingumą, alkoholizmą, prievartą, skausmą, kurį sukelia tėvystė, tai, kaip metams bėgant meilė gali tapti jėgas atimančiu iššūkiu. Autorė sukūrė įtaigų ir širdį gniaužiantį pasakojimą apie melus.

Romanas parašytas tiek iš Deizės, tiek iš Saimono perspektyvų. Šio psichologinio trilerio nepradėkite skaityti vėlų vakarą – lauks bemiegė naktis!

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb