Lietuvių religija ir mitologija

Beresnevičius, Gintaras

Lietuvių religija ir mitologija

Lietuvių religija ir mitologija : sisteminė studija / Gintaras Beresnevičius. - Vilnius : Tyto alba, 2019. - 471, [1] p. : iliustr. ; 23 cm. - ISBN 978-609-466-419-9 (įr.)

 Religijotyrininko, eseisto Gintaro Beresnevičiaus sisteminė studija „Lietuvių religija ir mitologija“ tapo viena iš labiausiai pamėgtų šaltinių daugeliui besidominčių lietuvių, baltų kultūra ir religija.

Autorius, rašydamas studiją „Lietuvių religija ir mitologija“, siekė ne tik išsamiai apibūdinti, pavaizduoti atskiras mitologijos figūras, bet ir rasti vienijančius elementus, kurie tas figūras sujungia į sistemą ir baltų tikėjimą paverčia religija.

Knygoje „Lietuvių religija ir mitologija“ G. Beresnevičius rašo gyva ir įtraukiančia kalba, naujam gyvenimui prikeldamas senuosius dievus, reliktus, papročius. Remdamasis tautosakos pavyzdžiais autorius pagrindžia kartais net kiek provokuojančius teiginius ar hipotezes, jis pasitelkia ir kitų tautų – skandinavų, graikų, slavų istorijas.

Ši žymaus eseisto ir baltų religijos tyrinėtojo Gintaro Beresnevičiaus knyga pirmą kartą pasirodė 2004 metais ir sulaukė tokio susidomėjimo, kad yra perleidžiama jau nebe pirmą kartą. Jau antrąjį knygos leidimą iliustravo talentingas, ypatingu kruopštumu pasižymintis dailininkas Šarūnas Leonavičius, kurio smulkmeniškos iliustracijos dar įtikinamiau atgaivina baltiškąją dvasią ir prikelia mitus.

Šarūno Leonavičiaus piešiniai ir ofortai suteikia apčiuopiamą kūną baltiškajam pasauliui, kurį aprašo knygos autorius. Knygos iliustravimas, pasak dailininko, užtruko metus, tačiau jis tikina, kad tai tokia knyga, prie kurios dirbti galėtum visą gyvenimą. Tekstas ir vaizdas tampa vieniu, papildo vienas kitą ir prieš skaitytojo akis iškyla paslaptingas, tačiau artimas protėvių pasaulis, pulsuojantis neįtikėtina pirmykšte energija.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb