Kas yra filosofija?

Deleuze, Gilles

Kas yra filosofija?

Kas yra filosofija? / Gilles Deleuze, Félix Guattari. - Vilnius : Jonas ir Jokūbas, 2019. - 300 p.. - (Filosofemos). - ISBN 978-609-8236-06-4

 

„Kas yra filosofija?“ – tai paskutinis bendras XX a. prancūzų filosofo Gilles'io Deleuze'o ir psichoanalitiko Félixo Guattari darbas: „Bendradarbiavome ne kaip du atskiri žmonės. Veikiau dirbome tarsi dvi srovės, sudarančios trečiąją, kuri ir buvo tasai mes." Reikšdami nepasitikėjimą tapatumu ir gindami antiindividualizmą politikoje, filosofijoje, psichoterapijoje, šie mąstytojai išlieka aktualūs ir šiandien.Pasak autorių, filosofija – tai konceptų kūrimas, kuris gerokai skiriasi nuo mokslinės veiklos ir meninės kūrybos, nors visos trys veiklos nukreiptos į mus supantį chaosą. Šią knygą galima skaityti dvejopai. Viena vertus, tai veikalas, kuriame į poetiškumo nestokojantį tekstą supinamos pamatinės jau subrendusios autorių idėjos. Gilles'is Deleuze'as (1925-1995) – rašė filosofinius veikalus, bet ir apie kiną, meną, literatūrą. Pagrindinis Deleuze'o veikalas – „Skirtis ir kartotė" (1968).

Félix'as Guattari (1930-1992) buvo filosofas, psichoterapeutas , šizoanalizės ir ekosofijos kūrėjas dirbęs La Borde psichiatrinėje klinikoje.

Gilles'is Deleuze'as ir Félix'as Guattari buvo prancūzų filosofai, kontinentinės filosofijos atstovai kartu parašę „Anti-Oidipą" (1972), „Tūkstantį plokštikalnių" (1980), du „Kapitalizmo ir Šizofrenijos" tomus.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb