Fatum

Skablauskaitė, Jolita

Fatum

Fatum : novelės ir apysakos / Jolita Skablauskaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018]. - 339, [4] p. ; 22 cm. - ISBN 978-609-480-043-6 (įr.)

 

„Fatum“ – knyga, išleidžiama jau po rašytojos mirties, rašyta bene tris dešimtmečius ir neįtikėtinai tiksliai įkūnijanti rašytojos kūrybos idėjas ir savitą stilių. J. Skablauskaitė visuomet žavėjosi ir daug rašė apie kitus pasaulius, kurie pralenkia žmogaus protą, išsiveržia už mūsų suvokimo rėmų. Kitokia tikrovė, kartais menanti pirmykščių civilizacijų brutalumą ir primityvumą, kartais įžengianti į sapnų pasaulį, kuriame siautėja antgamtiškos būtybės – tai tikrovė, kurios duris skaitytojams atveria J. Skablauskaitė. 

Knygoje „Fatum“ (lotyniškai „fatum“ reiškia likimą) – į mūsų pasaulį veržiasi tokios būtybės kaip velniažmogiai, harpijos, žmogiapaukščiai, dvergai, jie skleidžia savo velniškus kerus ir sukelia nelaimes, atneša mirtį. 

Visai Jolitos Skablauskaitės kūrybai būdinga ryški maginė pasaulėjauta, neaiški riba tarp tikrovės ir fantazijos, joje gausu mistinių potyrių, sapnų ir regėjimų. Veikėjai pasaulį dažnai suvokia per garsus, kvapus, spalvas. Kraštovaizdžiai nejučia pereina į veikėjų jausmus. Veikėjai valdomi griaunančių aistrų (meilės, neapykantos, keršto, kaltės) dramatiškai slysta į mirtį, kupiną šiurpaus siurrealistinio grožio. 

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb