Europos kapinės : istorinis paveldas - branginamas ir restauruojamas

Europos kapinės : istorinis paveldas - branginamas ir restauruojamas

Europos kapinės : istorinis paveldas - branginamas ir restauruojamas / DG EAC. - Bologna : Comune di Bologna, 2004. - 224 p. : iliustr.

Lietuvoje jau galima susipažinti su garsiausiomis Europos miestų kapinėmis. Iš  Bolonijos (Italija) į Lietuvą atkeliavo 1500 knygos “Europos kapinės“ egzempliorių ir 1000 egzempliorių  anglų kalba. Visas knygos tiražas skirtas Lietuvos bibliotekoms, paveldo sričių specialistams.

Išsamiame vadove  galima rasti  miestų ir tautų istorijos santrauką: daugiau nei penkiasdešimt istorinių visos Europos miestų kapinių – ne tik vietos, kur saugomas žmonių atminimas, bet ir veidrodis, kuriame atsispindi skirtingų laikmečių, visuomenės skoniai ir papročiai.Šalia žymiausių senųjų Europos sostinių kapinių leidinyje pristatomos ir Vilniaus  Antakalnio, Rasų ir Bernardinų kapinės.

 Šis leidinys  - bendras Europos Sąjungos ir partnerių (Bolonijos miesto savivaldybės, Stokholmo (Švedija) kapinių administracijos, Liublianos (Slovėnija) miesto savivaldybės ir Kultūros vertybių apsaugos departamento (Lietuva)) projektas.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb