Autistas ir pašto balandis

Al Galidi

Autistas ir pašto balandis

Autistas ir pašto balandis : romanas / Rodaan Al Galidi. - Vilnius : Gelmės, 2015. - 142, [2] p. ; 21 cm. - (Kitoks romanas). - ISBN 978-609-95657-8-1

 

"Autistas ir pašto balandis" - antroji serijos „Kitoks romanas" knyga.
Šios serijos romanai skaitytoją patrauks savitu pasakojimo būdu, išsiskiriančiu stiliumi. Serijos knygose j gyvenimą žvelgiama kitu kampu, ir jų veikėjai gali pasirodyti šiek tiek neįprasti, keisti. Pasauli jie regi savaip. Visi į seriją įtraukti romanai - pelnę daugybę literatūrinių apdovanojimų savo šalyse, sulaukę tarptautinio pripažinimo ir tapę šiuolaikine klasika.
   Už „Autistą ir pašto balandį" Rodaan Al Galidi 2011 m. apdovanotas Europos Sąjungos literatūros premija.
Romane „Autistas ir pašto balandis" pasakojama savitai pasaulį reginčio pagrindinio veikėjo - autisto Gerto - gyvenimo istorija. Auginamas vienišos motinos, genijaus talentais ir keistenybėmis išsiskiriantis vaikinas gyvena užsisklendęs savoje fantazijų karalystėje, atšlijęs nuo įprasto mums pasaulio. 
   Kitus jis matuoja savais matais, iš to kyla virtine nesusipratimų - komiškų ir liūdnų, pikantiškų ir neįtikėtinų.               Daugiausia laiko Gertas praleidžia sendaikčių krautuvėje, kur į jo rankas atsitiktinai patenka sulūžęs Antonijaus Stradivarijaus smuikas. Susidomėjęs Gertas jį išardo ir pagal jo dalis sumeistrauja naują instrumentą, skambantį ne prasčiau nei garsiojo meistro smuikai. Šis posūkis visiškai pakeičia vaikino gyvenimą.
Kitą žingsnį supančio žmonių pasaulio link Gertui padeda žengti nusipirktame name surastas pašto balandis. Atkaklus paukštis nenori palikti namų ir nuolat į juos grjžta. Burkuolis tampa Gertui ne mažiau svarbus, kaip ir jo smuikai. „Jis-beveik smuikas."

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb